Stephen Williams memorial symposium – 13 kwietnia 2024

13 kwietnia 2024, Kraków, ul. Św. Anny 12, Aula Nowodworska

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym sympozjum „Stephen Williams memorial symposium”,
pod Honorowym Patronatem Prof. dr hab. Tomasza Grodzickiego – Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, gość honorowy : Anne Williams

Międzynarodowe Sympozjum poświęcone pamięci wykładowcy akademickiemu i nauczycielowi kilku pokoleń ortodontów. Stephen Williams– twórca wielu koncepcji i filozofii współczesnej ortodoncji, laureat Medalu Gloria Orthodontiae, były Profesor Wizytujący Katedry Ortodoncji ISWL Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Celem sympozjum jest kontynuowanie idei prof. S.Williamsa – propagowanie nowoczesnych rozwiązań współczesnej ortodoncji umożliwiających ich zastosowanie w codziennej praktyce klinicznej.

Język wykładowy: angielski
Koszt uczestnictwa w sympozjum: 700,00 zł
Do zdobycia 5 punktów edukacyjnych
Zapisy na sympozjum – https://forms.office.com/e/nw3gPARcS8

Uprzejmie informujemy, że dane dotyczące numeru konta bankowego, na które należy dokonać wpłaty – otrzymają wyłącznie osoby zakwalifikowane na Sympozjum.

Session 1

– Prof. Bartłomiej W. Loster (Poland): Prof. dr n. med. Stephan Williams A great lecturer, an indispensable teacher of many generations of orthodontists, a great diagnostician, the inventor of many orthodontic appliances facilitating a large number of today’s clinical orthodontic procedures, the creator of many theories, most notably the one that points out that „The 21st century is the age of the maxilla”.
    – Dr. Heinz Winsauer (Austria): The Steve Williams Sagittal Developer – an ingenious improvement of Jasper Jumper – after technical revision renamed to Flex Developer.

Session 2

– Prof. Alberto Caprioglio (Italy): Sleap apnea and early treatment. (bez zmian)
    – Dr. Ivan Prystupa (Ukraine): Perio and bone problems during and after orthodontic treatment, how to solve and how to avoid.

Session 3

– Case presentations- Lek. dent. Zofia Juszka, Lek. dent. Marcin Zdzierak,Lek. dent. Joanna Maciejewska

Wydarzenie towarzyszące sympozjum:
Dr. Heinz Winsauer (Austria)
New aspects placing miniscrews (TADs) in the anterior palate in times of digital case planning: expansion, distalization/ mesialization and anchorage / Nowy aspekt pozycjonowania tymczasowych implantów ortodontycznych (TADs) w przedniej części podniebienia w erze planowania cyfrowego: zakotwiczenie w ekspansji, dystalizacji i mezjalizacji.
12 kwietnia 2024
Kraków, ul. Jugowicka 10 c, Hotel Farmona
Język wykładowy: angielski
Koszt uczestnictwa w kursie: 2 300,00 zł
Do zdobycia 7 punktów edukacyjnych
Zapisy na kurs – https://forms.office.com/e/WXcDviikNh

Uprzejmie informujemy, że dane dotyczące numeru konta bankowego, na które należy dokonać wpłaty – otrzymają wyłącznie osoby zakwalifikowane na kurs.