Konferencja – Medycyna ekstremalna – góry i medycyna – nasza pasja

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję “Medycyna Ekstremalna – Góry i Medycyna – nasza pasja” połączoną z Pierwszym Zjazdem Absolwentów Studiów Podyplomowych MCKP UJ CM: “Medycyna Ekstremalna i Medycyna Podróży”.

Termin: 17-19.09.2021r.
Miejsce: Ustrzyki Górne, Zajazd pod Caryńską.
W programie konferencji:
sesje warsztatowe w zakresie:
  • ultrasonografii w ratownictwie górskim,
  • badania urazowego pacjenta,
  • zabezpieczenia i transportu pacjenta w terenie górskim.
sesje wykładowe poruszające tematy:
  • turystyki wysokogórskiej,
  • medycyny górskiej i ekstremalnej,
  • tematy podróżnicze.
Zajęcia warsztatowe i wykłady poprowadzą Ratownicy Grupy Bieszczadzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, lekarze medycyny ekspedycyjnej, specjaliści dietetyki i fizjoterapii sportowej oraz himalaiści i wspinacze.

Warsztaty „Wykorzystanie diagnostyki ultrasonograficznej w ratownictwie górskim” poprowadzą dla Państwa: mgr Adam Ubych, mgr Przemysław Gancarczyk, mgr Karol Szwej, mgr Karolina Ubych oraz dr hab. n. med. Mateusz Rubinkiewicz

Ratunkowa w Roztoce to projekt szkoleniowy z obszaru medycyny ratunkowej, ratownictwa medycznego oraz ratownictwa technicznego z odroczoną ewakuacją medyczną w terenie górskim. Kadrę szkoleniową Ratunkowej w Roztoce stanowią specjaliści z różnych obszarów medycyny i ratownictwa.
www.ratunkowawroztoce.pl

Fundacja Mocni na starcie – Zaszczepiamy miłość do ultrasonografii wśród studentów i absolwentów kierunków medycznych. Dokładamy wszelkich starań, by kolejne pokolenia pracowników ochrony zdrowia rozpoczynały karierę zawodową wyposażone w umiejętności diagnozowania pacjentów za pomocą aparatury USG. Naszym celem jest przeszkolenie jak największej liczby medyków oraz stworzenie kolejnych pracowni ultrasonograficznych na polskich uniwersytetach.
www.mocninastarcie.pl

Opłata za Konferencję: 400 zł

Koszty dojazdu oraz pobytu (noclegi, wyżywienie) uczestnicy konferencji pokrywają we własnym zakresie.

Zapraszamy do zapisów już dziś! Nie może Państwa zabraknąć na pierwszej takiej konferencji w Polsce!
Link do rejestracji na Konferencję

Partner konferencji:        Sponsor konferencji: