Modernizacja, przebudowa lub rozbudowa jednostek ochrony zdrowia.
Optymalizacja inwestycji medycznych w praktyce ze szczególnym uwzględnieniem aparatury medycznej.
Jak doprowadzić do powodzenia przedsięwzięcia? – 28.10.2022
SZKOLENIE ODWOŁANE

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, którego celem jest praktyczne przygotowanie uczestników do optymalizacji inwestycji medycznych w praktyce.
W programie między innymi:
• Realizacja inwestycji szpitalnych typu „zaprojektuj, wybuduj, wyposaż”
• Praktyczny warsztat – przygotowanie harmonogramu realizacji inwestycji i ogłoszenia postępowania przetargowego na realizacje szpitalne
• Opisy przedmiotu zamówienia sprzętu medycznego na stałe związanego z budynkiem
• Najczęściej popełniane błędy przy projektowaniu technologii medycznych, mające wpływ na inwestycje
Szczególnie zapraszamy personel techniczny, pracowników działów aparatury medycznej, kierowników działów technicznych jednostek ochrony zdrowia, pracowników działów zamówień publicznych oraz wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką.

Termin: 28.10.2022
Cena: 450 zł
Zapisy do 14.10.2022: formularz zapisów na warsztaty – https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=6yYO676_0keekOvSQm2863xKVZPenh9EuyYsW4exNJ5UODdSS1VJWU5QTzdGNkFPWU04REg1NEtWMS4u
Miejsce: Interdyscyplinarny Ośrodek Szkoleniowy CM – Kopernika 40

Opłata: za udział w szkoleniu w wysokości 450 zł do dnia 14.10.2022 r. na konto :
Interdyscyplinarny Ośrodek Szkoleniowy CM – Kopernika 40
Ul. Mikołaja Kopernika 40, 31-501 Kraków
nr konta: 20124062921111001111026114
tytuł przelewu: imię i nazwisko, szkolenie Modernizacja jednostek ochrony zdrowia

Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum
Interdyscyplinarny Ośrodek Szkoleniowy CM – Kopernika 40
Ul. Mikołaja Kopernika 40, 31-501 Kraków
mail: kopernika40.mckp@cm-uj.krakow.pl
tel. (012) 433-27-67 lub 68

Prowadzący:
Mgr Robert Wykowski
Mgr inż. lek. Agnieszka Sopel

Mgr Robert Wykowski
Dyrektor ds. Technicznych Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Ekspert z zakresu nowych technologii medycznych, w których wdrażaniu niejednokrotnie współuczestniczył. Uprzednio pracował jako inżynier serwisu, a następnie kierownik serwisu aparatury medycznej. Posiada szereg certyfikatów i szkoleń związanych z tematyką serwisu oraz eksploatacji urządzeń medycznych, a także certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg ISO 9001:2018. W 2021 r. został odznaczony przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy odznaką honorową „Zasłużony dla Warszawy” – za zasługi w walce z epidemią COVID-19.

Mgr inż. lek. Agnieszka Sopel
Ekspert z zakresu technologii medycznych dla Ministerstwa Zdrowia, Prezes Instytutu Inżynierii Klinicznej. Autorka licznych publikacji i prelekcji z zakresu inwestycji w ochronie zdrowia, w tym m.in. dla Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego.
Absolwentka Zakładu Neuroanatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej kierunku inżynieria biomedyczna w specjalności inżynieria kliniczna, kierunku zarządzanie w ochronie zdrowia Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Z zawodu inżynier kliniczny i lekarz. Doświadczenie z zakresu wyposażania i funkcjonowania zakładów ochrony zdrowia uczyła się jako pracownik Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Dziale Inżynierii Klinicznej przy inwestycjach typu: „Rozwój Krakowskiego Centrum Badań i Technologii Medycznych” oraz „Zintegrowane Centrum Specjalistycznej Medycyny Ratunkowej”. Aktualnie jako specjalista ds. aparatury medycznej pracuje dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Uczestniczyła w realizacji Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego Kraków-Prokocim, jednego z największych i najnowocześniejszych szpitali w Europie. Obecnie jako inżynier kliniczny współpracuje z licznymi jednostkami ochrony zdrowia w zakresie doradztwa związanego z technologią medyczną, inżynierią kliniczną oraz zgodności projektów z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Bierze udział w realizacjach inwestycji szpitalnych tworząc pełne specyfikacje istotnych warunków zamówienia, w tym funkcjonalne opisy aparatury medycznej w zgodności ustawą Prawo Zamówień Publicznych.

Plan szkolenia
8:30- 9:00 Rejestracja
9:00- 9:15 Powitanie uczestników
9:15- 10:45 Wykład: podstawy realizacji inwestycji szpitalnych – najważniejsze zagadnienia. Agnieszka Sopel