MCKP CM > Studia podyplomowe > Psychodiabetologia NOWOŚĆ  

Rekrutacja


Warunki rekrutacji:

    Limit przyjęć na studia min. 30 – max. 50

Rekrutacja będzie prowadzona przez elektroniczny system rekrutacji kandydatów na studia Uniwersytetu Jagiellońskiego – IRK
Bezpośredni link do systemu rekrutacji – https://irk.uj.edu.pl/pl/offer/PODYP_PC_26_z/programme/psychd_pod_PC/
Dokonywanie zgłoszeń na studia podyplomowe będzie możliwe od dnia 4 maja 2026 roku od godz. 12:00


Uczestnikami studiów mogą być osoby posiadające wykształcenie wyższe, co najmniej drugiego stopnia, w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu lub nauk społecznych, a w szczególności: psycholodzy kliniczni, psychoterapeuci, psycholodzy pracujący w poradniach zdrowia psychicznego i placówkach diabetologicznych, lekarze, lekarze specjaliści lub w trakcie szkolenia specjalizacyjnego np. z diabetologii, chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, ginekologii, pediatrii, psychiatrii, lekarze POZ, dietetycy kliniczni i edukatorzy diabetologiczni, pielęgniarki i pielęgniarze, w tym pielęgniarki diabetologiczne i edukatorzy zdrowotni, farmaceuci osoby zatrudnione w systemie ochrony zdrowia, placówkach edukacyjnych, ośrodkach wsparcia, poradniach psychologicznych, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób z cukrzycą, inne osoby posiadające wykształcenie medyczne lub społeczne, zainteresowane pogłębieniem wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu psychodiabetologii.
Wskazane jest posiadanie doświadczenia zawodowego w pracy z pacjentami z chorobami przewlekłymi lub w opiece diabetologicznej.


Wymagane dokumenty:
Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe dokonuje zgłoszenia rekrutacyjnego w systemie IRK.
Na etapie dokonywania zgłoszenia rekrutacyjnego należy wczytać do systemu IRK:

    1. skan dyplomu ukończenia studiów,
    2. CV kandydata wraz z opisem doświadczeń w pracy z osobami z cukrzycą,
    3. list motywacyjny.

O przyjęciu na studia decyduje liczba punktów uzyskanych podczas rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez komisję rekrutacyjną powołaną przez organizatora studiów.
Rekrutacja ma charakter rankingowy.


Warunki zaliczenia studiów:
W trakcie trwania studiów uczestnik zobowiązany jest:

    1. Uzyskać zaliczenie wszystkich przedmiotów objętych programem studiów
    Zaliczenie każdego przedmiotu będzie składać się z zaliczenia części teoretycznej oraz praktycznej.
    Zaliczenie części teoretycznej następuje na podstawie uzyskania minimum 60% po-prawnych odpowiedzi w każdym z testów dotyczących poszczególnej tematyki konkretnego wykładu. Testy będą zawierać 6 pytań wielokrotnego wyboru opartych o treści, przedstawione na wykładzie.
    2. Zaliczenie części praktycznej będzie oparte o kartę oceny aktywności uczestnika obejmującą ocenę aktywności, kreatywności, samodzielności, komunikacji i efektywności społecznej, używając skali punktowej, by mierzyć postępy w sferze edukacyjnej i emocjonalno-społecznej. Konieczne jest uzyskanie min. 60% maksymalnej liczby punktów w zakresie każdego z warsztatów.
    Obecność na zajęciach jest obowiązkowa. Dopuszczalne jest do 15% nieobecności na zajęciach. W przypadku nieobecności konieczne jest uzyskanie zaliczenia przedmiotu w porozumieniu z koordynatorem przedmiotu.
    3. Uzyskać zaliczenie prezentacji
    Opracowanie i przekazanie zgodnie z wyznaczoną datą prezentacji dotyczącej tematyki jednego wybranego z przedmiotów realizowanych w ramach programu studiów. Kryteria zaliczenia prezentacji: minimalna liczba slajdów 10, oryginalne ujęcie tematu, zgodność z tematem, podanie źródeł literaturowych.
    Zaliczenie wszystkich przedmiotów oraz przekazanie prezentacji warunkują dopuszczenie uczestnika do egzaminu końcowego.
    4. Uzyskać pozytywny wynik z egzaminu końcowego
    Egzamin odbywa się w formie testu wielokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać jeden punkt. Warunkiem zaliczenia egzaminu końcowego jest uzyskanie wyniku na poziomie co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi z maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania z wyłączeniem pytań unieważnionych.

Ocena końcowa z całego toku studiów wystawiana jest na podstawie liczby punktów uzyskanych z egzaminu końcowego według następującej skali:

    poniżej 60% niedostateczny (2.0)
    60–69% dostateczny (3.0)
    70–74% dostateczny plus (3.5)
    75–83% dobry (4.0)
    84–91% dobry plus (4.5)
    92–100% bardzo dobry (5.0)

Powrót


Ułatwienia dostępu