Współczeność wobec śmierci i umierania – otwarta konferencje naukowa

21 kwietnia 2016 r. o godzinie 9:00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie odbędzie się II edycja konferencji naukowej Opieka Paliatywna i Hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat – „Współczesność wobec śmierci i umierania”.

Konferencja ma charakter otwarty i jest skierowana do naukowców, ekspertów, praktyków, lekarzy, doktorantów, studentów, wolontariuszy, organizacji społecznych i pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych opieką paliatywną i hospicyjną.

Zgłoszenie do udziału w Konferencji wymaga dokonania bezpłatnej rejestracji przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.paliatywna.uj.edu.pl/

Uczestnicy Konferencji otrzymają dyplomy uczestnictwa, a dla lekarzy zostanie przyznanych 6 punktów edukacyjnych.

Konferencja będzie symultanicznie tłumaczona na język angielski.

Celem II edycji Konferencji jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat medycznych, filozoficznych, psychologicznych i humanistycznych aspektów śmierci i umierania oraz czym jest medycyna paliatywna, opieka hospicyjna i wolontariat, oraz jak ważną rolę odgrywają w codziennej opiece nad terminalnie chorymi. Tematyka ma także pobudzić do refleksji, dyskusji i zwiększyć świadomość dotyczącą godnego kresu życia.

Uczestnictwo w wydarzeniu, organizowanym wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i obchodzące w tym roku 35-lecie istnienia Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, będzie także szansą na upowszechnianie idei i włączenie się w bezinteresowny ruch społeczny jakim jest wolontariat hospicyjny.

Konferencja „Współczesność wobec śmierci i umierania” wpisuje się w misję edukacyjną uwrażliwiającą społeczeństwo na los ludzi chorych i cierpiących.

Zapraszamy do udziału w Konferencji,

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskieg